Implantologia

Nowe możliwości w przywracaniu funkcji narządu żucia

 

Implant jest to substytut korzenia zęba, wykonywany obecnie z tytanu, który przez system immunologiczny orgaznizmu nie jest traktowany jako ciało obce. Dzięki temu może zrosnąć się z kością i stanowić filar dla korony protetycznej, mostu lub zatrzasku utrzymującego protezę.

Braki nawet pojedyńczych zębów skutkują wieloma niekorzystymym zmianami patologicznymi w narządzie żucia - przemieszczenia zębów, wysuwanie się ich z kości. W takiej sytuacji zastosotwanie implantu umożliwia szybkie uzupełnienie braku bez konieczności szlifowanie zębów sąsiednich w celu założenia mostu. W sprzyjających warunkach wszczepienia implantu można dokonać nawet na tej samej wizycie co usnięcie uszkodzonego własnego zęba.

Bardzo korzystne i przynoszące świetne wyniki jest zastosowanie implantów w celu poprawy stabilizacji protez całkowitych. Już wszczepienie dwóch implantów lub mikroimplantów w przednim odcinku żuchwy zapewnia znaczną poprawę komfortu życia z całkowitą protezą dolną, która zazwyczaj ma znacznie gorsze możliwości utrzymania na podłożu, niż górna.

W bocznych odcinkach szczęk zastosowanie np dwóch implantów umożliwia uniknięcie konieczności użytkowania protezy ruchomej.

 

Czy wsczepienie implantu jest bolesne?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W ogromnej większości przypadków w zupełności wystarcza ono do komfortwowego dla pacjenta przegiegu zabiegu. Po zabiegu może pojawić się kilkudniowy przejściowy obrzęk tkanek miękkich. Jego nasilenie jest uzależnione od rozlegołości i skomplikowania zabiegu implantacji.

Czy każdy może mieć wszczepiony implant?

Jak przy wszystkich procedurach medycznych, tak i tej istnieją przeciwskazania. Ważnym czynnikiem warunkującym jest ilośći i jakość kości w okolicy planowanego zabiegu. Innym warunkiem jest ogólny stan uzębienia i umiejętność pacjenta do utrzymanie należytej higieny jamy ustnej.

 

Umów się na wizytę

84 686 72 04
Pn. 8:00 - 19:00
Wt. 12:00 - 19:00
Śr. - Czw. 8:00 - 18:00
Pt. 8:00 - 14:00

ul. 3-go Maja 29
23-400 Biłgoraj